Цілі та задачі

МІЖНАРОДНА ДИПЛОМАТИЧНА МІСІЯ ПУБЛІЧНОЇ ДИПЛОМАТІЇ створена та зареєстрована у Міністерстві юстиції України у 2010 році, діє у відповідності до Конституції України, Закону України «Про громадські об’єднання» та актів законодавства, прийнятих відповідно до нього, Міжнародної Віденської Конвенції «Про дипломатичні зносини» (1961 р., з доповненнями 1963 р.), Закону України «Про дипломатичну службу», актуальних міжнародних нормативно-правових актів та згідно свого Статуту.

Наразі для багатьох країн публічна дипломатія, поряд з економічною, висунулася на передній край всієї дипломатичної діяльності. Це, перш за все, пов’язано зі зміною характеру сучасних міжнародних відносин, зростанням ролі громадської думки у виробленні та здійсненні зовнішньої політики, масштабами поширення інформації на глобальному рівні, істотним зростанням впливу інформаційних технологій, ЗМІ та соціальних мереж на політичні, соціальні та економічні процеси в світі.

Діяльність публічного дипломата – важлива складова зовнішньої політики держави, спрямована на роз’яснення її цілей і цінностей для широкого загалу, на створення позитивного іміджу країни і просування її інтересів на міжнародній арені, на поліпшення відносин між народами. В умовах різкого зростання міжнародної конкуренції в політиці, економіці, освіті, науці, спорті, технологіях, торгівлі, залученні інвестицій і туристів, імідж країни, її репутація перетворюється у важливий інструмент забезпечення інтересів країни.

Саме діяльність публічного дипломата розширює можливості міжнародного впливу країни і особисто кожного громадянина. Мета публічної дипломатії – реалізація зовнішньої політики держави, підняття іміджу України як надійного партнера та передбачуваного актора на міжнародній арені, захист національних інтересів країни.

У розвинених країнах світу статус публічного дипломата прирівняний до статусу державного. Діяльність публічного дипломата – це елемент громадського самоврядування в суспільстві, що переслідує мету вирішення мирним шляхом міждержавних негативних явищ, конфліктів, проблем. Також

надважливою функцією публічного дипломата є розвиток політичних, економічних, культурних, науково-просвітницьких, гуманітарних та соціальних зв’язків з державами світу та міжнародними організаціями. Публічні дипломати поступово входять у структуру державних органів і стають одним із вагомих інструментів країни.

Наразі публічні дипломати – члени нашої Організації – активно працюють у Чеській Республіці, Словацькій Республіці, Королівстві Швеція, Республіці Польща, Німецькій Федеративній Республіці, у Близькосхідному регіоні (Саудівська Аравія, Ліван, Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати, Катар), Державі Ізраїль, Народній Республіці Бангладеш, Королівстві Іспанія, країнах африканського континенту тощо.

СПІВПРАЦЯ:

– 28.01.2018 р. підписаний Меморандум з Міжнародною комісією з прав людини (IHRC). Мета Меморандуму: об’єднання зусиль Сторін, спрямованих на недопущення порушень прав людини.

– 16.08.2018 р. підписаний Меморандум з ГО «Народні Збори України». Мета Меморандуму: консолідувати суспільство на побудову величної України та забезпечити безпеку та порядок, добробут людей і процвітання нашої країни при безпосередній участі представників громад.

– 07.11.2018 р. підписаний Меморандум про співпрацю з Благодійним Фондом “Regi Base I”. Мета: створити сучасні робототехнічні клініки для поранених ветеранів війни, працівників поліції та пожежної охорони в Україні. Завдяки безпосередній участі українських публічних дипломатів – Президента МГО «МІЖНАРОДНА ДИПЛОМАТИЧНА МІСІЯ» О. Волкова та Голови Генерального Представництва нашої Організації в Європі Віталія Проня – українські бійці ООС проходять реабілітацію в чеських клініках. Також наразі почалася активна робота над проєктом будівництва реабілітаційного роботизованого медичного центру на території України.

– 12 грудня 2018 р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю

між Кафедрою права Львівського Національного Університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького та МГО “Міжнародна Дипломатична Місія”.

– 19 квітня 2019 р. у Сан-Ремо між Німецько-українським об’єднанням «Український світ» та МГО «Міжнародна Дипломатична Місія» відбулося

урочисте підписання Меморандуму про співпрацю. Для популяризації української культури систематично проводяться спільні фольклорні фестивалі, українські вечорниці, концерти у Німеччині та Франції. Закордонне українство — потужна сила, яку сьогодні країна, що зіткнулася з такими

великими викликами, як війна, окупація, економічний спад, демографічна криза, не може дозволити собі втратити.

– 1 листопада 2019 р. Міжнародною громадською організацією “Міжнародна Дипломатична Місія Публічної Дипломатії” було ініційовано підписання Меморандуму про співпрацю між Черкаською обласною державною адміністрацією та Благодійним Фондом “РЕГІ БАСЕ УКРАЇНА”. В рамках цього меморандуму нашими публічними дипломатами (О. Волков, В. Пронь та В. Космина) був організований робочий візит делегації Чеської Республіки у наступному складі: депутат Парламенту Чеської Республіки, Голова Партії Мерів міст Петер Ґаздік, представники Злінського Краю – заступник гетьмана Злінського Краю, заступник Крайової Ради депутатів Йозеф Зіха, директор Департаменту освіти Мілан Філіп.

– 12 листопада 2019 року Президент Міжнародної Дипломатичної Місії Олександр Волков та Голова Всеукраїнської Громадської Організації “Жінки України ХХІ століття” Ольга Катан підписали Меморандум про співпрацю. Сторони домовилися про об’єднання зусиль задля розвитку українського суспільства у європейському векторі, сприяння та прийняття участі в розробці проектів та програм по вирішенню соціально-економічних, політичних, творчих та інших актуальних проблем жіноцтва, підвищення статусу української жінки, утвердження гендерної рівності в українському суспільстві.

– 18 листопада 2019 року публічні дипломати Міжнародної Дипломатичної Місії (Голова Генерального Представництва в Європі Віталій Пронь та Голова Представництва у Чеській Республіці Володимир Космина) провели робочу зустріч з депутатом Європарламенту Станіславом Польчаком. В ході зустрічі було обговорено велике коло питань партнерства Міжнародної Дипломатичної Місії з депутатами Європарламенту та окреслені пріоритетні напрями подальшої співпраці.

– Бажаючи поглибити партнерські відносини та розширити співробітництво між Міжнародною Дипломатичною Місією, Благодійним Фондом “РЕГІ БАСЕ УКРАЇНА” та Благодійним Фондом “Крапля до краплі” 20 лютого 2020 року у м. Києві був підписаний Меморандум про співпрацю, метою якого є збереження життя та здоров’я громадян, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, ООС, бойових діях, збройних конфліктах, а також заходах, пов’язаних з попередженням терористичної діяльності, інших військових формувань відповідно до законів України.

– 01 червня 2020 року підписаний Меморандум про співпрацю з Міністерством внутрішніх справ України. Мета: консолідація суспільства на побудову величної України, забезпечення безпеки та порядку, добробуту людей і процвітання нашої країни при безпосередній участі представників громад. Завдання: організація надання комплексу медичних та реабілітаційних послуг у медичних, реабілітаційних, санаторно-курортних закладах Чеської Республіки, а також країн Європейського Союзу пацієнтам з числа працівників системи МВС тощо.

– Наразі йде активна підготовка до підписання Меморандуму про співпрацю між Черкаською областю та Злінським Краєм Чеської Республіки.

НАУКА:

– членами нашої Організації є науковці. Теми їх інноваційних розробок дуже сучасні, а саме: голографічне телебачення (входить до 10-ки найактуальніших розробок), лазерний дистанційний газоаналізатор (екологічний моніторинг довкілля згідно євростандартів), голографічний мікроскоп та інші наукові розробки, які є на часі для суспільства та можуть якісно представити українську науку на самому високому міжнародному рівні. Наразі почалася тісна співпраця в інноваційно-інвестиційному просторі з Чеською Республікою, Ізраїлем, Німеччиною, Польщею та Монголією, проводиться спільна підготовка до проведення круглого столу українських та європейських науковців в Празі. – 13 травня 2019 р. робоча група публічних дипломатів у складі Олександра Волкова, Анжели Антонової, Андрія Козки та Віталія Проня прийняла участь у ХХХ Міжнародній науково-практичній конференції “Сучасні досягнення науки та техніки”. На ній широкому загалу були надані тези доповіді “Розвиток ідеї дипломатичної служби в аспекті народної дипломатії на сучасному етапі розвитку суспільства”.

– 13 листопада 2019 року публічні дипломати – Голова Генерального Представництва Міжнародної Дипломатичної Місії в Європі Віталій Пронь та Голова Представництва нашої Організації в Чеській Республіці Володимир Космина – були запрошені на зустріч з доктором природознавчих наук та завідувачем лабораторії якості повітря Природознавчого факультету Карлового університету Яном Говоркою, який озвучив зацікавленість чеських вчених у співпраці з українськими науковцями. Сторони домовились найближчим часом провести круглий стіл в Празі для розробки спільного плану дій щодо об’єднання потенціалу науковців України та Чеської Республіки.

ЕКОЛОГІЯ:

– Група наших фахівців розробила технічну документацію, виготовила та

провела ліцензування транспортного пакету для перевезення радіоактивних матеріалів. Це дає можливість безпечно транспортувати джерела іонізуючого випромінювання та радіоактивні матеріали до пунктів захоронення.

ОСВІТА:

– Підписані Меморандуми з європейськими закладами вищої та середньої освіти. В рамках спільних проектів українські учні та студенти вже протягом чотирьох років успішно навчаються у: Варшавській Вищій Гуманістичній школі імені Болеслава Пруса, спортивному коледжі у м. Члухів (Польща), Технікумі Іоанна Павла ІІ в м. Чарни, Технічному Університеті в Кошицях, Пряшківському Університеті, Католицькому Університеті в Ружембероку, Університеті Павла Йозефа Шафаріка в Кошицях та ін.

– Міжнародна Дипломатична Місія активно працює над відкриттям Академії Публічної Дипломатії в Києві.

СПОРТ:

– У 2010 році відкритий футбольний клуб для дітей з малозабезпечених сімей.

ІНФРАСТРУКТУРА МІСТА:

– члени нашої Організації є розробниками інноваційного устаткування для виробництва профільованих полімерних труб та конструкцій різних діаметрів, а також мобільних рішень для прокладки трубопроводів та санації колекторів. Галузі застосування: інфраструктура стічних вод, системи зливових стоків, системи дренування та зрошення сільськогосподарських культур, ремонт та санація пошкоджених та зношених труб тощо.

КУЛЬТУРА:

– Тісна співпраця Департаменту культури нашої Організації з Національною Спілкою письменників України.

– В рамках започаткованого проєкту нашої Організації «Відкрита Європа» проводиться політичний туризм, метою якого є поглиблене вивчення громадянами України досвіду наших європейських колег в наступних сферах:

виборчий процес, місцеве самоврядування, функціонування громадських організацій, енергоефективність міст.

Наші публічні дипломати активно працюють в громадських радах при міністерствах та мають можливість безпосередньої тісної співпраці з органами влади.