Реабілітація українських бійців у Чехії

У 2017 році під патронатом МГО «МІЖНАРОДНА ДИПЛОМАТИЧНА МІСІЯ НАРОДНОЇ ДИПЛОМАТІЇ» (Україна) та за ініціативи Благодійного Фонду «Regi Base I» (Чеська Республіка) українські бійці АТО пройшли реабілітацію в медичному центрі «Дарков» на сході Чехії, який раніше вже мав досвід лікування іноземних військових з Лівії та Ємену. Чеський урядовий літак доправив наших ветеранів з аеропорту Бориспіль. Поїздка на лікування була здійснена за сприяння заступника голови Сенату Чеської Республіки Іржиго Шестака, Посла Чехії в Україні Радека Матули, Міністра оборони Чехії Карли Шлехтової. Всі витрати в рамках цього проекту чеська сторона в особі Фонду “REGI BASE I” взяла на себе.

Подібних поранених в Україні сьогодні тисячі, а через безперервні військові дії на Донбасі їх кількість щодня збільшується. Через недостатні можливості нашої держави багато поранених ветеранів війни приймають на лікування інші країни.

За ініціативою МГО «МІЖНАРОДНА ДИПЛОМАТИЧНА МІСІЯ НАРОДНОЇ ДИПЛОМАТІЇ» та при підтримці Благодійного Фонду “REGI Base І” (Чеська Республіка) була заснована Благодійна Організація «РЕҐІ БАСЕ УКРАЇНА», основним завданням якої є допомога та забезпечення реабілітації сучасним ветеранам війни, військовим, поліцейським, пожежним, працівникам митної та пенітенціарної служби, представникам силових структур.   Слоган Фонду “REGI Base” – «Допомагаємо тим, хто за нас служив».

26 вересня 2019 року відбувся робочий візит Президента МІЖНАРОДНОЇ ДИПЛОМАТИЧНОЇ МІСІЇ НАРОДНОЇ ДИПЛОМАТІЇ Олександра Волкова, Віце-президента Віталія Проня з помічником Людмилою Петренчук та Голови Правління Благодійного Фонду «РЕГІ БАСЕ УКРАЇНА» Анжели Антонової в реабілітаційний центр у м. Кладруби (Чеська Республіка). Досягнуто попередніх домовленостей щодо продовження реабілітації українських бійців ООС, представників силових та спеціальних структур України у сучасних робототехнічних клініках Чехії, що спеціалізуються на реконвалесценції та реабілітації пацієнтів з ушкодженням головного мозку після складних вогнепальних та вибухових поранень, травм верхніх і нижніх кінцівок, пошкоджень хребта тощо.

Впровадження унікальної лікувальної методики та приголомшливі результати впродовж 9 років спеціалізованої допомоги Фонду “REGI Base І” є запорукою ефективної реабілітації захисникам нашої Вітчизни. Досконало продумана установа облаштована найсучаснішим обладнанням й високими технологіями, пристроями й роботизованими пристосуваннями із США, Ізраїлю, Швейцарії, Німеччини, Англії, Італії.

Фонд «REGI Base І» має попередні домовленості щодо облаштування Реабілітаційного центру унікальним обладнанням провідних виробників, серед якого:

  • апарат РЕТ (наразі – єдиний в Європі, знаходиться в Чеській Республіці) завдяки новій технології надає можливість за допомогою комбінованого діагностичного резонансу та позитронно-емісійної томографії отримати діагностичну картину з точним зображенням подробиць роботи мозку, його метаболічну активність та діяльності організму в цілому. Це допомагає швидкому виявленню хвороби, точному плануванню операцій та ефективному моніторингу лікування. Цей апарат демонструє морфологічні, функціональні та метаболічні процеси в організмі одночасно.
  • новий роботизований реабілітаційний пристрій під назвою «Екзоскелет». Він призначений для пацієнтів з неврологічним ушкодженням нижніх кінцівок. Чеська Республіка стала першою державою у Середній Європі, яка має роботизований механізм «Екзоскелет», виготовлений американською компанією Ekso Bionics.

Спочатку ця технологія була розроблена для військових, які повинні були переносити великі навантаження. Пізніше «Екзоскелет» почали використовувати у реабілітаційних цілях для відновлення пацієнтів з пораненнями хребта, набутим пораненням головного мозку та неврологічними пораненнями нижніх кінцівок.

Щоб «Екзоскелет» міг ходити разом з пацієнтом, він повинен дуже точно симулювати умови ходіння, повинен переносити вагу та активно пристосовуватися до необхідного способу ходьби, що й дає такий важливий прогрес. З часом, коли головний мозок починає реагувати на імпульси, допомога «Екзоскелету» стає все меншою, і людина починає рухатися сама, привчаючи своє тіло до навантажень. Використання «Екзоскелета» можливе тільки після ретельного індивідуального налаштування. Підготовка пристрою на початку лікувального курсу триває довше, ніж сама реабілітація. «Екзоскелет» допомагає багатьом пораненим досягти своєї мрії – прогресу у відновленні, повернення  до активного способу життя та покращення його якості. А головне – не здаватися! Ходіння в «Екзоскелеті» стимулює головний мозок до відновлення управління ходінням.

«Екзоскелет» важить 25 кг. Він допомагає утримувати рівновагу, стабільність та відновити правильні навички ходіння.

Проект “REGI Base” за своїм масштабом і призначенням є транснаціональним глобальним проектом, метою якого є розвиток, вивчення і використання нових роботизованих технологій в лікувально-реабілітаційному і реконвалесцентному процесі.

Реалізація цього проекту в Україні наразі є необхідним в умовах наявності бойових дій на Сході України, відлуння яких ще довгі роки буде тривожити наш народ. Тісна та продуктивна міжнародна співпраця авторів цього масштабного проекту забезпечить ефективну реабілітацію наших бійців.

МИ ПОВИННІ ДОПОМОГТИ ТИМ, ХТО ЗА НАС СЛУЖИВ!