ЖІНКА-БЕРЕГИНЯ: ВІД ГАРМОНІЇ У СІМ’Ї ДО ГАРМОНІЇ У СВІТІ

13 травня 2019 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася міжнародна конференція “Жінка-берегиня: від гармонії у сім’ї до гармонії у світі”, присвячена Дню матері. Організатором заходу, в якому взяли участь понад 500 учасників, виступила Громадська організація “Федерація жінок за мир у всьому світі”.

У заході взяли участь представники громадських організацій, державних установ, видатні митці, освітяни, науковці та гості з Іспанії, Литви, Японії. 

МІЖНАРОДНУ ДИПЛОМАТИЧНУ МІСІЮ НАРОДНОЇ ДИПЛОМАТІЇ представляли Голова Правління Анжела Антонова, віце-президенти Лілія Шевченко, Андрій Козка та Голова Департаменту культури Лілія Золотоноша.

Відкрив конференцію Заслужений артист України Дмитро Андрієць зворушливими піснями “Благослови” і “Бо ти така”. Із вітальним словом до присутніх звернулася голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України Ольга Богомолець. “Мало бути тільки мамою і мати мінімум троє дітей, коханою дружиною… Треба мати здібності, як вміти змінювати реальність навколо себе. Майбутнє нашої держави – воно в руках жінок,” – наголосила пані Ольга.

Після цього зі сцени зачитали змістовне привітання з Кореї від голови міжнародної ФЖМС Юлії Мун, у якому вона закликала всіх жінок і матерів зосередитися на забезпеченні здорового і збалансованого навчання для молоді, як у сім’ях, так і в школах. Учасники конференції також побачили з екранів відеозвернення з США від Ангеліки Селле – віце-президента Федерації жінок. 

Голова Федерації жінок Іспанії Мáрсіа Де Абрєу виступила з промовою на тему: “Роль сім’ї у сприянні патріотизму серед молодого покоління”. Зокрема вона сказала: “Наша задача — побудувати світ миру, починаючи з цінностей істинної материнської любові. Однією з цілей жіночої федерації є виховання молодого покоління в дусі патріотизму. Наше бачення полягає в тому, що справжній патріот може вирости з сім’ї шанобливих дітей. Патріот – це не той, хто любить свою країну за те, що вона йому дає, а той, хто прагне служити і допомагати своїй країні заради її процвітання”. 

Заступник голови Спілки жінок України Світлана Демчак розказала, як вона пройшла шлях від домогосподарки до громадського діяча, і яким чином вона долає міжнаціональні бар’єри у своїй родині. 

Голова правління ФЖМС України Тетяна Коцеба у своїй промові зокрема сказала: “Сім’я – це вічно незмінний оплот. Проте сьогодні ми є свідками намагань змінити саму структуру сім’ї. Щойно ми затвердимо еталон сім’ї, вона більше не зміниться — ні через десять, ні через сто, ні навіть через тисячу років”.

Під час конференції відбулася урочиста церемонія нагородження дев’яти видатних жінок України званням “Жінка року” в таких номінаціях як митець, педагог, освітянин, науковець, державний діяч, багатодітна мати, громадський діяч.

Нагороди у номінації “Жінка – митець” отримали Народна артистка України, акторка кіно та театру, громадська діячка Раїса Недашківська і відомий мистецтвознавець, журналістка, художниця, громадська діячка Валентина Єфремова. 

У номінації “Жінка – науковець” відзначена інженер в галузі космічних технологій та кібернетики, чудовий педагог, художниця, письменниця і поетеса Тетяна Кудінова. У номінації “Жінка – громадський діяч” – голова ГО “Новоград-Волинська міська організація жінок” Лариса Шутова, “Жінка – державний діяч” – директор Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації в місті Боярка Ангеліна Лахтадир, “Жінка – багатодітна мати” – голова ГО «Спілка багатодітних сімей «Шанс» і мати 5-ти дітей з Почесним званням України “Мати – героїня” Наталія Бовтун.

Нагороди “Жінка – освітянин” отримали за педагогічну , наукову і активну громадську діяльність Галина Коломоєць, “Жінка – педагог” – доктор філософії у сфері музичної педагогіки, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, к.п.н., заслужений діяч естрадного мистецтва України, громадська діячка Світлана Садовенко. Ще одну нагороду “Жінка-педагог” вручено члену Національної хореографічної спілки України, Відміннику освіти України, художньому керівнику відомого народного художнього колективу “Ансамбль танцю “Вітамінчики” Олені Мельник.

Музичні вітання подарували глядачам діти і молоді артисти: володар багатьох премій і переможець міжнародних і Всеукраїнських конкурсів Ансамбль танцю “Вітамінчики”, також лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, студентка інституту філології Київського університету ім. Б. Грінченка Регіна Пилипенко.

Разом з головним редактором газети “Справи сімейні” Михайлом Ільїним Тетяна Коцеба вручила нагороди преможцям дитячого конкурсу творів “Моя мама — найкраща”. Цього року ними стали вихованець «Молодіжного клубу» Будинку дитячої творчості Шевченківського району м. Києва Богдан Семенюк і учениця 3-го класу Малютянської школи Києво-Святошинського району Київської області Вероніка Приходько. Також за активну участь у конкурсі відзначені учні початкової школи № 334 м. Києва. Директору школи Світлані Солодько передано подарунок.

Приємним сюрпризом для всіх учасників стала лотерея від організаторів: троє щасливчиків отримали цінні призи. І не меншим сюрпризом наприкінці став прекрасний виступ Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки.

http://wfwp.org.ua/uk/novyny/item/245-zhinka.html