Соціальний фото- та відеопроект: “Тут живуть люди”.

Проект організований групою громадських організацій, які підтримують надання доступу до води у Східній Україні (People in Need, Première Urgence Internationale, ADRA Ukraine, Polish Humanitarian Action, ArcheNova та Mama-86), за участю Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги.
17.04.2019 року о 16:30 в музеї “Золоті ворота” відбулося відкриття виставки “Тут живуть люди” – проект іспанського фотографа Альберта Лореса. Цей захід відвідала член МГО “МІЖНАРОДНА ДИПЛОМАТИЧНА МІСІЯ” Крупенко Катерина.
У середині квітня 2014 року, коли почалися бойові дії на сході України, мешканці населених пунктів біля лінії розмежування почали писати на своїх воротах «Тут живуть люди». Ці декілька слів були попередженням для військових, щоб уникнути обстрілів та заселення до їхніх будинків. Після 5 років від початку війни ці написи все ще актуальні. Тут досі живуть люди. В умовах безперервних бойових дій, які, крім іншого, позбавляють основного джерела життя – води.

Із вступними словами виступив Посол Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі: “Ми закликаємо обидві сторони конфлікту берегти інфраструктуру, пов’язану з водою, і поважати Міжнародне гуманітарне право. Ми знаємо, що наразі 15 тисяч громадян по лініях розмежування позбавленні доступу до води. Це пов’язано з тим, що компанія з водопостачання неспроможна платити по рахунках за енергоносії. Ми всіляко підтримуємо Україну на шляху до реформи енергетики, але ми також закликаємо тих, від кого залежить це рішення, не допустити такої ситуації, коли люди позбавлені води. Ми сподіваємося, що завдяки цій виставці люди не лише з України, а й із Західної Європи будуть більш обізнані про цю гуманітарну кризу, щоб у найближчому майбутньому через тиск, який ми можемо чинити, на всі сторони, які відповідають за цю проблему, ми мали змогу зменшити страждання людей, які там проживають”.
Своєю чергою, працівники сфери водопостачання ризикують життям, щоб забезпечити людей доступом до цього важливого ресурсу, ремонтують об’єкти під час бойових дій. Один із цих працівників-героїв сказав в інтерв’ю, що вони роблять це тому, що вода – це все, «вода – це життя». У 2018 році дев’ять співробітників водного підприємства «Вода Донбасу» були травмовані, виконуючи свою роботу.
Також виступили Голова Представництва Європейського союзу в Україні, представники гуманітарної спільноти, представники, відповідальні за водопостачання.