Річниця набуття Катаром незалежності.

Надзвичайний і Повноважний Посол Катару в Україні Джасім Рашид Аль-Халіфа провів урочистий прийом на честь Національного дня, присвяченого річниці набуття Катаром незалежності, а також річниці об’єднання країни.

Висловити свою повагу і привітати пана Посла з державним святом прибули його колеги, голови дипломатичних місій та інші високоповажні гості. Серед запрошених була член Президентської Ради МГО «МІЖНАРОДНА ДИПЛОМАТИЧНА МІСІЯ НАРОДНОЇ ДИПЛОМАТІЇ «ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА» Лілія Золотоноша.

Національний день Катару був проголошений в 2007 році і відзначається щорічно 18 грудня.

День 18 грудня 1878 року став для Катару днем ​​заснування держави. Передісторія цієї дати свідчить, що у 1867 році військові сили правителів Бахрейну здійснили морську атаку на місто Аль-Вакру в рамках боротьби з катарським повстанцями. Така агресія з боку Бахрейну була порушенням Англо-бахрейнського договору 1820 року – і в результаті дипломатичної реакції з боку Англії – була створена держава Катар.

До 1971 року Катар не був повністю незалежною державою, однак його мешканці зуміли зберегти свою національну єдність. І таке свято, як Національний день Катару, нині стало для його громадян приводом вшанувати пам’ять всіх тих, хто боровся за становлення і розвиток самостійності цієї країни, і висловити їм подяку.